Є на Херсонщині містечко – Величний,славний Берислав. Там, в давнину, була фортеця, Там турка наш козак прогнав. Тепер це місто потерпає Від клятих, вражих москалів. В ці дні він помочі чекає Від своїх воїнів-синів. Одне молю, і палко вірю, Що велич міста не впаде Відродимо і, обіцяю, Ми ще прославимо тебе.
11 березня 1944 року місто Берислав було звільнено. На тлі сьогоднішніх подій, значення «День визволення» потребує певного переосмислення та набуває особливої цінності.
Рік тому, напередодні святкування Дня визволення міста, 8 березня 2022 року, в Бериславі на центральній площі відбувся мітинг під загальним закликом “Берислав – це Україна”. Зібралися люди із прапорами та саморобними плакатами. Учасники акції поклали квіти біля постаменту з державним прапором. Співали гімн. Містяни скандували, що Берислав – це Україна, вимагали, щоб російські фашисти забиралися з України геть.
79 років минуло з того дня, коли на бериславську землю прийшла радість перемоги над нацизмом. Віримо, що незабаром на бериславську землю прийде радість перемоги над рашизмом. Сьогодні ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто ціною власного життя зупинив фашистсько-рашистську навалу, засвідчуємо глибоку повагу всім, хто в жорстоких боях виборював і виборює свободу і незалежність Батьківщини. Наразі ми маємо ще один День визволення Берислава від рашистської навали – 11 листопада 2022 року.
Віримо в ЗСУ, віримо своїм надійним друзям, віримо у власні сили і у нашу перемогу.
Слава Україні!
Авторський вірш учениці 4-Є класу (кл. керівник Лілянова Л.В.) філії Бериславського опорного закладу повної загальної середньої освіти Кардашової Вікторії «Вірю» , присвячений рідному місту.
Учні 7-В класу малювали малюнки, яким вони бачать своє рідне відновлене місто. Вашій увазі представлені найкращі роботи.