1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. День народження Шевченка

День народження Шевченка

    Щороку, 9 березня, відзначають українці на своїй землі і в зарубіжжі річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України. У дні потрясінь,революцій та війни Кобзар як ніколи актуальний. Тарас був поруч із нами під час Революції Гідності. Сьогодні в його рядках знаходимо віру, силу і наснагу. Аналізуючи рядки з його текстів  відзначаємо: майже 200 років минуло, а практично нічого не змінилося — ні в самій Росії, ні у відносинах України та нашого агресивного сусіда. Впевнені: тепер Шевченкова поезія не буде надскладною для учнів. Юні українці отримали експрес-курс патріотизму від Росії й усе написане відчувають зараз на собі. 

     Освіторія пропонує провести такі заходи.

«Шевченкіана» – знайомство з роботами художника Андрія Єрмоленка. (Запропонувати учням завдання:1 – дати характеристику Шевченку на ілюстрації; 2 – дібрати до цього образу цитату з «Кобзаря»)

«Кінозал» – «коментований» перегляд сучасної «Катерини». Це спроба сучасного пере прочитання класичного твору.( Посилання:  youtube.com/watch?v=tOtXxYG9WQk ) «Гра Престолів» – порівняння серіалу «Гра Престолів» з поемою «Гайдамаки». Якщо розкласти поему «Гайдамаки» як «Гру Престолів», використовуючи стоп – кадри серіалу, приміряючи «умовні» реалії, то можна знайти дуже багато спільного.

Людям із порушенням зору