1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Тиждень заходів до Всесвітнього...

Тиждень заходів до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом

Тиждень заходів до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом #ВсесвітнійДеньБоротьбиЗТуберкульозом#переможемоТБ.
Протягом Тижня у Бериславському ліцеї №3 проходили акції: «Ні – туберкульозу» та «Біла ромашка», в яких взяли участь учні 1-11 класів.

Вчитель біології Лазаренко І.М., та вчитель основ здоровя Сухова О.В провели конкурси на кращий бюлетень на теми: «Профілактика туберкульозу», «Туберкульоз, як соціальна проблема», «Туберкульоз, як медико-соціальна проблема», «Зупинимо туберкульоз разом», з учнями 6-11 класів. Вчитель основ здоровя Сухова О.В. провела такі інформаційні години: «Як уберегтися від туберкульозу», з учнями 5 – А класу; відеолекторій «Вивчення правил особистої гігієни з профілактики туберкульозу», «Профілактика туберкульозу, вивчення правил особистої гігієни», з учнями 7-Б класу.
Вчитель біології Лазаренко І.М. провела інформаційні хвилинки «Що потрібно знати про туберкульоз», «Профілактика туберкульозу».

Педагог-організатор Семенова А.С. на засіданні Дитячо- юнацької організації “Молодіжний центр” розповіла про важливість проблеми поширення туберкульозу в світі та зокрема в Україні.

Для початку розповімо, що таке туберкульоз?

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією (лат. Mycobacterium tuberculosis) – паличкою Коха.

  Туберкульоз передається такими шляхами: повітряно-крапельним (то есть при кашлі, чханні, розмові) та пиловим способом (то есть засохлі крапельки мокротиння перетворюються в інфікований пил, який є на підлозі, предметах, в повітрі).

Це по повітряно-крапельним шляхами, то есть туберкульоз може передаватися при розмові больних туберкульозом.          Симптоми туберкульозу

Ви спросите як можна уникнути туберкульозу?

      Все дуже просто

– відмовитись від шкідливих звичок, особливо паління;

– вести здоровий спосіб життя;

– уникати простудних хвороб та своєчасно звертатись до лікарів;

– регулярно проходити флюорографічне обстеження.


День боротьби з туберкульозом

Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом.

Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас.

Символом боротьби з туберкульозом у всьому світі прийнято вважати ромашку.

Поширення туберкульозу

Збудником туберкульозу є мікобактерії туберкульозу. Джерелом зараження є хворі люди або домашні тварини. Основне джерело зараження – хвора людина. Найчастіше туберкульоз поширюється повітряно-

крапельним шляхом (через легені дорослої людини за добу проходить близько 15 кубометрів повітря). При кашлі, чханні, розмові хворого на туберкульоз в повітря, на підлогу і стіни кімнати, предмети побуту, потрапляють дрібні крапельки мокротиння й слини. Мікроби після висихання мокроти довго залишаються життєздатними, особливо в слабоосвещенних місцях, навіть у висохлої мокроті і на різних предметах вони виживають до шести-восьми місяців. Це обумовлює можливість контактно-побутовий передачі через посуд, білизна, книги.

Виживаність збудника туберкульозом вивчали на поверхні грунту на глибині 5, 10, 20 см. Збудник туберкульозу в мерзлотних грунтах виявляє значну стійкість до впливу несприятливих факторів. Наражаючись багаторазового замерзання і відтавання, він зберігає життєздатність на поверхні грунту 12 місяців

Як запобігти туберкульозу?

Відмовитися від шкідливих звичок, які знижують опірність організму. Слідкувати за чистотою і порядком в приміщенні і за його межами. Не допускати захаращення і скупчення пилу. Щодня проводити прибирання квартири і меблів вологим способом. Як можна частіше провітрювати приміщення. Не чистити в кімнаті одяг і взуття. Завжди мити руки перед їжею. Дотримуватися режим харчування. Не купувати м’ясо, молоко на стихійних

ринках. У їжу вживати тільки кип’ячене молоко. Дотримуватися режим праці та відпочинку. Гартувати свій організм. Займатися фізкультурою і спортом. Частіше бувати на свіжому повітрі. Боротися зі стресом. Регулярно проходити флюорографічне обстеження. Бути непримиренним до санітарних недоліків. Чи не соромитися робити зауваження немудрим.

Що потрібно знати про туберкульо

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією (лат.Mycobacterium tuberculosis) – паличкою Коха. Туберкульоз вражає переважно легені, але можливе також ураження всіх інших органів людини.

Люди хворі на туберкульоз можуть мати деякі або всі з перерахованих нижче симптомів. Іноді єдиним симптомом туберкульозу є кашель.


Колдун Олександра 6-Б клас

Боротьба з туберкульозом

Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.

Туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі. За даними ВООЗ щодня близько 4 000 людей втрачають життя від туберкульозу і 28 000 людей хворіють на ТБ.

За оцінками, чверть світового населення заражена туберкульозними паличками, більшість з цих людей не є хворими або заразними, але вони мають ризик розвитку захворювання у майбутньому. Це залежить, передусім, від кількох факторів, найважливішим з яких є імунологічний статус людини.

Тому у Всесвітній день боротьби з туберкульозом увагу світової спільноти привертають до критичних завдань для досягнення глобальних цілей.Стратегії боротьби з туберкульозом. Експерти впевнені у тому, що програмний та комплексний підхід до реалізації цієї мети забезпечить виявлення осіб з найвищим ризиком захворювання, тестування на інфекцію та ефективність профілактичних заходів.






Людям із порушенням зору