1. Головна
  2. /
  3. Учням
  4. /
  5. Медіаграмотність для дітей та...

Медіаграмотність для дітей та підлітків

Медіаграмотність для дітей та підлітків

У цифрову епоху медіаграмотність стає все більш важливою для дітей і підлітків.

Маючи постійний потік інформації, що надходить з різних джерел, таких як телебачення, фільми та Інтернет, діти та підлітки повинні розуміти, як інтерпретувати та аналізувати те, чому вони піддаються. І більше половини (53%) підлітків використовують персональні смартфони – і майже дві третини (65%) використовують соціальні мережі кілька разів на день – ніколи не було так важливо навчати їх через медіаграмотність.

Батьки можуть відігравати важливу роль у тому, щоб допомогти своїм дітям краще зрозуміти повідомлення, які вони отримують через різні медіаджерела та ресурси. Навчаючи дітей навичкам критичного мислення щодо споживання медіа та іншим стратегіям розуміння сили медіа, батьки можуть допомогти своїм дітям отримати цінні інструменти для життя в сучасному світі.

Щоб допомогти вам як батькам, ми підготували цей посібник із медіаграмотності для дітей і підлітків. Ми розглянемо деякі визначення, які допоможуть вам краще зрозуміти силу медіа, а також поради та інструменти для навчання ваших дітей навичкам критичного мислення щодо споживання медіа.

Що таке медіаграмотність і чому вона важлива?

Медіаграмотність – це здатність мати доступ, аналізувати, оцінювати та створювати медіа в різних формах. Він охоплює навички дешифрування, інтерпретації, розуміння та створення різних типів медіаконтенту.

З розвитком технологій і збільшенням поширення цифрових медіа для дітей і підлітків як ніколи важливо стати медіаграмотними.

Усвідомлюючи силу медіа, молоді люди можуть стати більш поінформованими споживачами та розуміти, як ставити під сумнів і оскаржувати повідомлення, з якими вони стикаються щодня. Це допомагає їм приймати більш обґрунтовані рішення під час взаємодії з різними типами медіа, будь то телешоу, фільми чи соціальні медіа-платформи.

Але чому розуміння та підвищення медіаграмотності є критично важливими?

Медіаграмотність покращує вашу обізнаність про тонкі повідомлення

Медіаграмотність допомагає підвищити обізнаність про повідомлення, з якими ми стикаємося щодня, дозволяючи нам стати більш поінформованими споживачами та приймати кращі рішення під час взаємодії з різними типами медіа.

Статистика свідчить, що діти спілкуються з медіа в середньому 7 годин на день, тому вкрай важливо, щоб вони могли розшифрувати та інтерпретувати повідомлення, які вони отримують. Якщо вони не знають про те, як ЗМІ маніпулюють або впливають на їхню поведінку, вони можуть стати більш вразливими до певних повідомлень і легко піддатися їм.

Медіаграмотність розкриває репрезентацію в ЗМІ

Розуміючи силу медіа, молоді люди можуть стати більш критичними до того, як різні типи людей представлені в різних типах медіаконтенту. Вони можуть навчитися ставити під сумнів і кидати виклик стереотипам, визнаючи, що не всі медійні повідомлення є точними чи корисними.

Медіаграмотність може допомогти розвинути навички для життя

Навчання бути медіаграмотним допомагає молодим людям розвивати навички, які будуть цінними протягом усього їхнього життя, наприклад критичне мислення та вирішення проблем.

Медіаграмотність, особливо в епоху цифрових технологій, є навичкою, яка стає все більш важливою для успіху в школі, на роботі та в житті. Наприклад, медіаграмотність може допомогти підліткам краще орієнтуватися в цифровому просторі, розпізнавати онлайн-шахрайство та дезінформацію.

Грамотність пропонує краще розуміння сили ЗМІ

Дослідник комунікацій Мартін Вебер якось сказав: «Медіум — це повідомлення». Іншими словами, методи, за допомогою яких медіа доставляють і переживають, можуть сформувати наше розуміння так само, як і сам контент.

ЗМІ, телебачення, кіно, соціальні медіа – усе це може сформувати наше розуміння світу, і дуже важливо розуміти як і чому.

Медіаграмотність заохочує повагу до різних точок зору та переконань

Не всі люди сприймають і оцінюють ЗМІ однаково. Важливо розуміти, що різні люди можуть по-різному інтерпретувати та реагувати на повідомлення ЗМІ.

Медіаграмотність дає молодим людям можливість критично мислити про ці відмінності та розвивати повагу до інших точок зору та переконань. Якщо наші діти хочуть рости в різноманітному глобальному суспільстві, їм важливо розуміти, що не всі сприйматимуть повідомлення ЗМІ однаково.

Людям із порушенням зору