У рамках Тижня інформатики та цифрової грамотності вчитель інформатики Гудим В.Ю. провів для учнів 5-х та 7-х класів вікторину «Інформаційна безпека». Учасники її демонстрували свою обізнаність у питаннях захисту даних, авторського права та основних загроз інформаційній безпеці. Під час гри «Обережно, ворожа атака!» практично вирішували завдання ситуацій з повсякденного життя і обговорили дії , що допоможуть уникнути проблем під час спілкування у цифровому середовищі.
Вчитель інформатики Гудим В.Ю. в рамках Тижня інформатики та цифрової грамотності провів для учнів 10-х та 11-х класів провів захід “Кібербулінг. Як запобігти цькуванню?”. Учні обговорили важливі питання: 1. Чи зазнаю я булінгу в Інтернеті? У чому різниця між жартом та булінгом? 2. До яких наслідків призводить кібербулінг? 3. З ким я маю поговорити, якщо хтось цькує мене в Інтернеті? Чому так важливо про це розповідати? 4. Я зазнаю кібербулінгу, але боюся говорити про це з батьками. Якими словами я можу розповісти їм про це? 5. Як я можу допомогти своїм друзям повідомляти про випадки кібербулінгу, особливо якщо вони не хочуть цього робити?
Невгамовні активні п’ятикласники завершують тиждень математики оригінальними представленнями чисел. А також успішним проходженням Веб-квесту “Все про трикутники”. Дякуємо всім за креативність, творчість, активність!
Фінальна загадка від Шерлока Холмса для знавців фізики. Дякуємо всім активним учасникам. Фізичний детектив успішно завершено!
Учні 7-Б класу разом з вчителем фізики Носковою І.О. в ігровій формі згадували відомі їм фізичні поняття та пояснювали фізичні явища.
Пʼятий день тижня математики був не менш цікавим, ніж попередні чотири. Слова відомо французького архітектора ще раз довели, що математика тісно повʼязана з будь якою професією і дуже важлива в повсякденному житті людини. Учні на уроках Польської І.О. продовжили представляти роботи, в яких проявили не тільки свої математичні здібності, а і творчість!
Учні 6-Б класу під керівництвом Жакоміної Т.М. створили фотоколаж «Геометричні навколо нас».
П’ятикласники з вчителем Павленко Н.М.
шукають відповідь на останнє питання селфі-квесту. А також занурилися у проходження веб-квесту «Все про трикутники». Бажаємо наполегливості та чекаємо гарних результатів!
Фізичний детектив з Шерлоком Холмсом добігає кінця. Залишилось дві загадки. Знавці фізики, тримайте передостанню!
Астрономія-цікава та найдавніша наука, що виникла з практичних потреб людства. Підкорити космос мріяло багато науковців. Але саме український конструктор запустив першу ракету і перший супутник, вивів людину у космічний простір. Про такі різні цікаві факти з життя українських космонавтів та дослідників дізнавалися учні 9-х класів в рамках фізико-математичного тижня.
По традиції четвертий день тижня математики відкрили словами німецького математика Йогана Кеплера. Учні 7 класу з вчителем Польською І.О. занурились в захоплюючий світ GPT chat і математики та позмагались з штучним інтелектом. Семикласники також створювали відео, презентації, стінгазети та презентували свої роботи. І на останок, продемонстрували свої логічні здібності.
Урок математики у 6-А класі вчитель Павленко Н.М. почала зі слів математика Н.Вінера «Математика – наука молодих. Інакше й не може бути. Заняття математикою – це така гімнастика розуму, для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості». Учні дізналися про українського математика В.Я.Буняковського. Учні 5 класів сьогодні шукають відповідь на питання нового цікавого числа.
Вчитель Жакоміна Т.М. провела у 10Б класі інтелектуальну гру «Математичні пазли», у ході якої учні розв’язали логічні задачі.
Учитель Чуба Н.О. надихнула учнів 9-Б класу створити міні-проєкт «ТВОРЦІ МАТЕМАТИКИ З УКРАЇНИ» А також вони занурилися у складання Математичного квесту.
Сьогоднішній день – середина нашого Математичного тижня. Він був насичений і плідний. Учні на уроках продожили знайомитися з визначними математиками та їхніми крилатими висловами про Царицю наук.
Учні 11-х під керівництвом вчителя Жакоміної Т.М.класів створили презентації про застосування математики у повсякденному житті, знайшли відповіді на питання «Навіщо вивчати математику».
У 9А класі учні поринули у Математичний квест «Логік» та разом з вчителем Чубою Н.О. знаходили відповіді на загадки квесту. А учні 9Б класу дізналися багато цікавинок з математичного світу та поповнили свої знання.
На третьому дні тижня математики учні 8 класів з вчителем Польською І.О. надихнулися словами відомого американського математика Норберта Вінера. Поринули у фінансовий світ та віртуально завітали до музею грошей, а також представили свої проєкти на різноманітні математичні теми. Та й логічним задачам знайшли час.
Ліцеїсти-шестикласники занурилися у Математичну вікторину-квіз. Знання, які учні отримали на уроках, допомогли розгадати ребуси, розв’язати логічні задачі, знайти корені рівняння, відшукати відповіді у задачах з сірниками, згадати відомості з інформатики.
П’ятикласники продовжують шукати відомості про загадкові цифри, знайомляться з висловами математиків і про математику.
Сьогодні учні 10-Б класу знаходили та пояснювали фізичні явища в рядках українських віршів, казок та інших творів. Інтелектуальна гра ” Фізика і лірика” пройшла на ” відмінно” !
Другий день Тижня математики, учні з вчителем Польською І.О.розпочали з вислову відомого німецького математика Фелікса Клейна. Учні 8х класів дізнались про наймістичніше число і чому воно таким вважається та про рекордні числа і їх властивості, а ось учні 7х класів дізнались про рекорди на найменші числа і зробили висновки, що математика -це інструмент для розуміння світу і розвʼязання проблем. І, звісно, не обійшлось без задач на логіку.
Учні 5-6 класів разом з вчителем Павленко Н.М. поринули у світ висловів відомих вчених про роль математики у житті людей, познайомилися з українськими математиками – Глушковим В.М. , розв’язували цікаві задачі. А також продовжили пошук загадкових цифр для створення своїх селфі.
Учні 10-А класу разом з вчителем математики Жакоміною Т.М. поринули у захопливий світ Математичних пазлів. Розв’язуючи цікаві задачі, учні збирали пазли для створення картини
Учні 9Б класу разом з вчителем Чубою Н.О відвідали Математичне кафе, у якому меню складалося з математичних вправ. Всі отримали задоволення від «скуштованих, смачних» задач.
Шановні знавці фізики! Фізичний детектив продовжується. Наступна загадка від Шерлока Холмса.
Шановні знавці фізики! Розпочинаємо тиждень фізичного детективу. Перша загадка від Шерлока Холмса.
Розпочався Тиждень цариці наук – Математикита цікавої науки – Фізики.
Учні 5-х класів розпочали Числовий селфі-квест.
Шестикласники знайомляться з українськими математиками, висловами вчених про математику.
У 8 класі дізналися цікаві та незвичайні факти про числа, таємниці великих математиків.
Для молодших школярів, учень 11-Б класу Шульгін Назар створив презентацію «Для чого потрібно вивчати математику».
А учні 8 класу поринуть у «Пригоди Шерлока Холмса”, де протягом тижня будуть досліджувати фізичні явища.
Попереду нас чекає ще цікавіше!
Вчителем географії Суховою О.В. було проведено пізнавально-інтелектуальну гру “Зоряна година” для учнів 8-А класу. Гра складалася з декількох розділів:
1.Природа і ми;
2.Загальні питання;
3.Цікава географія.
Учні з цікавістю і активністю шукали відповіді на запитання,поділившись на команди “Меридіан” і “Вікторія”. В результаті отримали однакову кількість балів. Особливо відзначились такі учні: Цепа Юрій, Головко Віра,Петриченко Ярослава,Байдуков Артем.
Вчителем історії,географії та права Пригодою В.В. провела географічну вікторину “Тур країнами Європи”для учнів 10х класів. Діти розширили свої знань про Європу та країни, що входять до складу ЄС, сформували розуміння єдиного Європейського простору (економічного, географічного, культурного, політичного) та ролі в ньому України
Вчителем історії,права та географії Пригодою В.В було проведено інтелектуальну гру для учнів 8-Б класу “Я люблю Україну” та історичний журнал “Державні символи України як історична цінність народу” для учнів 7-б класу. Інтелектуальна географічна гра допомогла розширити знання про нашу неймовірну Україну, захопила учнів до пошукової роботи у вивченні географії та культури рідного краю.
Вчителем історії Бондаренко Н.В. був проведений квест до Дня Соборності України “Єдина країна – єдиний народ” для учнів 6-Б класу
Вчителем географії Суховою О.В. було проведено конкурс знавців географії України ” Я ЗНАЮ УКРАЇНУ” для учнів 8-А класу. Титул “Найрозумніший” з географії отримали учні: Цепа Юрій і Головко Віра
Вчителем географії Суховою О.В. було проведено ряд заходів для учнів 9-А класу,а саме: “Мандрівка в країни Кросвордів і Загадок” та “Географічний практикум ” . Учні взяли активну участь у відгадуванні кросвордів, географічних загадок, а також у практикумі з розв’язання географічних задач. Відзначились своїми результатами в пошуках відповідей на поставлені запитання такі учні ,як Науменко Марія, Польська Анна,Головко Валентина,Голівець Єлизавета та ін.
Вчителем історії Бондаренко Н.В. була проведена година спілкування з основ правознавства для 10 — Б класу “Полікультурність та толерантність “
Вчителем історії Пригодою В.В. була проведена історична бесіда “Україна. Єднання заради Незалежності!” для учнів 5х класів,історична хвилина ” Україна- соборна і єдина, і нам її історію творити!” для учнів 10х класів та година спілкування ” Україна та ЄС! Разом у спільне майбутнє!” для учнів 11х класів
Вчителем історії Бондаренко Н.В. був проведений квест для учнів 8 — А класу Національно-визвольна війна українського народу».
Україна – це рідна мова, чарівна пісня, народні обряди, стародавні традиції, це земля зі славною багатовіковою історією та мальовничими куточками. Учні 7-х класів разом із вчителем історії, права та географії Пригодою В.В. здійснили заочну туристичну подорож по нашій Батьківщині.
Вчителем історії та права Бондаренко Н.В. провела виховний захід з основ правознавства: «Власність неповнолітніх. Правоздатність і дієздатність» для учнів 9 — Б та 11 — А.
Розпочався Тиждень історії, права та георграфії. Вчителем історії Пригодою В.В. була проведена година спілкування для учнів 11-Б «Україна, твоя доля – єдність, злагода і воля»
З 13 січня в нашому ліцеї розпочався Фестиваль наук з Тижня біололігії та хімії.
17.01 вчителі біології та хімії Матвєєнко Л.О , Лазаренко І.М провели для учнів 7 та 9 класів круглий стіл « Хімія та біологія розгадує стародавні секрети». Діти брали активну участь в інтерактивних вправах та конкурсах. Були проведенні: «Знайди слово», «Хто я»( гра на відповідність), конкурс «Оратор», Гра вірю не вірю «Свійські тварини», «Органічні речовини в нашому житті», «Експеремент» та інші.
Вчитель хімії та біології Матвєєнко Л.О. провела для учнів 10-11 класів інтелектуальну гру “Щасливий випадок”.
Вчитель біології Лазаренко І.М. провела вікторину “Знавці біології” для учнів 8х класів
14.01.2025 р. В нашому ліцеї відбулася інтелектуальна гра “Зроби відкриття!” Учні 7-8 класів із справжнім інтересом спостерігали хімічні досліди з продуктами харчування, з лікарськими препаратами з речовинами побутової хімії. Під час досліджень намагалися передбачити властивості речовин на основі життєвого досвіду. Впродовж гри зробили для себе відкриття : мило миє завдяки лужному середовищу, доместос знебарвлює рослинні та штучні пігменти, сік червонокачанної капусти-індикатор і каталізатор , молочна кислота слабша за оцтову, мед створює комфортне середовище для роботи шлунково- кишкового тракту тощо
Вчитель біології Лазаренко І.М. провела мастер-клас із створення хмари слів на тему “Біологія в нашому житті” для учнів 5-11 класів.